Tasuta e-raamat lasteaia käitumiskokkulepetest

Väärtused hariduses

Kui sul on teadmisi, lase teistel nendega oma küünlaid süüdata.

Margaret Fuller

Olen aastate jooksul tänu oma tööle külastanud kümneid ja kümneid Eesti ja välismaa lasteaedu. Hariduselt rahvaluulekogujana olen igalt poolt kokku kogunud erinevaid suurepäraseid ideid, mida lasteaedades lastele väärtuste edastamiseks kasutatakse.


Ma ei väsi imetlemast õpetajate loovust ja mängulisi lahendusi. Usun siiralt, et kõik sellised head ideed võivad aidata ka teistel pedagoogidel ja ka lapsevanematel saada inspiratsiooni. Usun ideede jagamisse.
Üheks viisiks õpetada koostööd ja häid kombeid on KÄITUMISKOKKULEPPED. Need on eakohased väärtuste väljendused, sest eks ole organisatsiooni väärtusedki samas. Lihtsalt teises vormis.


Olen selleks kokku pannud täiendatud variandi 86-leheküljelisest e-raamatust, kus on rohkem kui sada erinevat vormi ja varianti lastele käitumiskokkuleppeid väljendada.


Lähitulevikus kavatsen kokku koguda ka eraldi kokkulepped, mida on lasteaedades tehtud lugemisnurkades, magama jäämisel, söögiaegadel. Samuti plaanin siin rubriigis järjest jagada ka muid väärtuste teemalisi pilte ja tegevusi, mida erinevates haridusasutustes kohanud olen.

Soovin põnevat avastusteekonda ja loovaid lähenemisi teie lasteaiarühma „rääkivate seinte“ kujundamisel.

Merike Mitt

Telli uudiskiri

KAS VÄÄRTUSTE TEEMA PAKUB SULLE HUVI?

Kui jah, siis telli kokkuvõtlik uudiskiri endale otse e-postkasti ning kasulikud mõtted, kuidas oma elu ja tööd väärtuste abil paremaks muuta, jõuavad alati aegsasti sinuni. Uudiskiri ilmub kord kuu-paari jooksul.

Sinu uudiskirja tellimus õnnestus! Aitäh!