Mis on väärtused?

Väärtused minus

„Mis on väärtused?“ küsis Noor Õpilane Võlurilt.
„Väärtused on midagi, mis annavad meie elule suuna,“ vastas Võlur. „Me liigume tavaliselt selle poole, mida väärtustame, ning eemale sellest, mida me ei hinda. Me pöörame tähelepanu sellele, mida peame oluliseks, ja jätame tähelepanuta või kustutame informatsiooni, mis on vähetähtis. Meie väärtused on meie filtrid,“ rääkis Võlur.
„See ongi ilmselt põhjus, miks igaühel on omaenda tegelikkuse tajumise mudel. Elame kõik samas maailmas, aga igaüks meist kogeb seda unikaalsel ja erineval moel,“ tegi Noor Õpilane järelduse.
„Meie väärtused panevad paika meie käitumise enda ja teiste suhtes ning määravad ka selle, kas otsustame või ei otsusta arendada teatud oskusi oma käitumise muutmiseks.
Mõnede oluliste väärtuste ümberhindamine võib mõjutada isegi su identiteeti, seda, kuidas sa ise ennast tajud, ja seda, kuidas teised sind tajuvad.“
„Mul on veel palju õppida,“ ohkas Noor Õpilane.

Allikas: Internet

Telli uudiskiri

KAS VÄÄRTUSTE TEEMA PAKUB SULLE HUVI?

Kui jah, siis telli kokkuvõtlik uudiskiri endale otse e-postkasti ning kasulikud mõtted, kuidas oma elu ja tööd väärtuste abil paremaks muuta, jõuavad alati aegsasti sinuni. Uudiskiri ilmub kord kuu-paari jooksul.

Sinu uudiskirja tellimus õnnestus! Aitäh!